Sportif Rehabilitasyon ve Fizyoterapi

Spor yaralanması, vücudun tamamının veya bir bölgesinin normalden fazla bir kuvvetle karşılaşması sonucu dokuların dayanıklılık sınırlarının aşılmasıyla ortaya çıkan durumları kapsar.

Spor yaralanmalarının çoğu ciddi tedavi gerektirmeyen, kısa sürede iyileşebilen türdendir. Ancak bazı olgularda kısa ya da uzun vadeli sakatlıklar ortaya çıkar ve kişinin spordan uzak kalmasına neden olur.

Gerek operasyon geçiren, gerekse konservatif yöntemlerle tedavi edilen sporcularda prognozu ve aktif spora dönüşü belirleyen etkenlerin başında uygun bir rehabilitasyon programı gelir.

Sportif rehabilitasyon evresinde ekibimiz detaylı bir şekilde sporcuyu değerlendirir. Sporcunun performansını ve yaralanma riskini belirler buna bağlı olarak ön görülen riskleri ortadan kaldırmak için gerekli uygulamaları hazırlar. Var olabilen kısıtlılık ve istenilmeyen durumları rehabilite etmeyi amaçlayarak, bireye ve sporcunun branşına özgü koruyucu egzersiz programı uygun bir şekilde planlar. Sağlıklı ve yüksek bir performans göstermesini hedefler. Rehabilitasyon süreci tamamlanan her birey sahaya geri dönmeye hazırdır.