Sportif Rehabilitasyon ve Fizyoterapi

Spor yaralanması, vücudun tamamının veya bir bölgesinin normalden fazla bir kuvvetle karşılaşması sonucu dokuların dayanıklılık sınırlarının aşılmasıyla ortaya çıkan durumları kapsar.

Spor yaralanmalarının çoğu ciddi tedavi gerektirmeyen, kısa sürede iyileşebilen türdendir. Ancak bazı olgularda kısa ya da uzun vadeli sakatlıklar ortaya çıkar ve kişinin spordan uzak kalmasına neden olur.

Gerek operasyon geçiren, gerekse konservatif yöntemlerle tedavi edilen sporcularda prognozu ve aktif spora dönüşü belirleyen etkenlerin başında uygun bir rehabilitasyon programı gelir.

Sportif rehabilitasyon evresinde ekibimiz detaylı bir şekilde sporcuyu değerlendirir. Sporcunun performansını ve yaralanma riskini belirler buna bağlı olarak ön görülen riskleri ortadan kaldırmak için gerekli uygulamaları hazırlar. Var olabilen kısıtlılık ve istenilmeyen durumları rehabilite etmeyi amaçlayarak, bireye ve sporcunun branşına özgü koruyucu egzersiz programı uygun bir şekilde planlar. Sağlıklı ve yüksek bir performans göstermesini hedefler. Rehabilitasyon süreci tamamlanan her birey sahaya geri dönmeye hazırdır.

Sportif Rehabilitasyon ve Fizyoterapi” 3 yorum var

Spor hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Sakatlıklarımda hep beni güvende hissettirip hızlı bir şekilde tedavi oldum. İlk tedavimde Savaş Hocanın çok iyi ve düşünceli bir doktor olduğunu ve her zaman yanımda olacağını bana hissettirdi her şey için teşekkürler.

Annesi olarak oğlumu 15 yaşından itibaren Savaş Hocama getiriyorum. Tedavilerinden özellikle Savaş Hocanın ilgi ve alakasından çok memnunum. Büyük oğlumun bel sıkıntısı vardı. Çok doktor gezdirdim ama sonuç alamadım. Savaş Hocanın sayesinde oğlum sağlığına kavuştu. İyi ki varsın Savaş Hocam. Saygılarımla.

23 yıllık spor hayatımda sınırsız güvendiğim hem doktorluğu hem abiliğiyle kendimi güvende hissettiğim tek doktordur.

Yorum Yaz